in ,

Video optimizācija: nenovērtē par zemu YouTube spēku

Video youtube seo optimizācija

Katru dienu YouTube tiek noskatīti miljardiem video. Vai tavs zīmols gūst kādu daļu no šīs datu plūsmas?

Video ir kļuvis par vienu no tiešsaistes mārketinga būtiskākajiem elementiem. Tomēr, par spīti pieaugošajai izpratnei par video spēku, to optimizācija nav tik ierasta prakse, kā tas ir ar mājas lapu un satura optimizāciju. Papildus pūļu pielikšana jūsu video vieglākai atrašanai palīdzēs tev gūt maksimumu no tā, ko YouTube un video formāts var sniegt ceļā uz labākiem pārdošanas rādītājiem.

Ko sniedz YouTube reitingi

YouTube tiek uzskatīts par otro lielāko interneta meklēšanas rīku pasaulē aiz Google. Katru dienu YouTube tiek pavadītas simtiem miljonu stundu, skatoties tajā ievietotos video, tādā veidā ģenerējot miljardiem skatījumu.

Spēcīgs YouTube konts var radīt neticamu ieguldījumu tava zīmola popularitātē, un sniegs tev iespēju iesaistīties ar miljoniem apmeklētāju, izmantojot šo platformu.

Video formāts paceļ saturu jaunā līmenī. Tā vietā, lai vienkārši parādītu klientiem statisku bildi, kurā attēlots tavs produkts, tu vari parādīt to, ko klients patiešām vēlas zināt. Šāds iesaistes līmenis palīdz veidot attiecības starp klientu un zīmolu, uzlabojot reputāciju.

Video gigants var sniegt arī tiešas SEO priekšrocības meklēšanas rīku rezultātu lapās, Latvijā SEO optimizācija var palīdzēt uzlabot uzņēmuma vai pakalpojuma peļņu, labākus rezultātus Google meklētājos sniedz Yoursite.lv seo pakalpojumiGoogle grib tā lietotājiem parādīt tādus satura veidus, kas vistiešāk atbilst to meklējumiem. Tas nozīmē, ka dažos gadījumos lietotājiem starp teksta saitēm parādīsies video ekrānšāviņa attēli.

Google apzinās, ka noteiktos meklējumos daudzi cilvēki uzskatīs video par labāku veidu, kā izskaidrot un parādīt kaut ko, nevis standarta rakstu. Tas nozīmē, ka labi optimizēts video var tikt izvietots Google, piesaistot vēl lielāku datu plūsmu no skatītājiem – potenciālajiem un esošajiem klientiem, palīdzot tev nostiprināt sava zīmola pozīcijas.

Tiklīdz tu piesaisti skatītājus savam video, tev parādās iespēja paplašināt savu komunikāciju ar tiem. Tu vari iedrošināt cilvēkus klikšķināt uz sava zīmola YouTube lapas, vai pat uzņēmuma mājas lapas, tādā veidā palielinot sava zīmola atpazīstamību un pārvēršot to par konkrētu datu plūsmu.

Lai sasniegtu šos mērķus, tev nepieciešams piesaistīt skatītājus savam video un nodrošināt, lai tavu video redz īstie cilvēki. Video optimizācija ir tā sasniegšanas atslēga.

youtube zvaigzne

 

Faktori, kas ietekmē YouTube reitingu izveidi

Tāpat kā Google, YouTube ir savs iekšējais algoritms, kurš nosaka, kādā secībā video tiek attēloti meklēšanas rezultātos. Šie ir daži galvenie faktori, kurus izmanto algoritms, lai veidotu reitingus:

 • Kopējais skatīšanās laiks. YouTube vēlas uzzināt, cik ilgi apmeklētājs uzturas, skatoties tavu video. Šis kritērijs ir tik būtisks, ka YouTube ir pieejama vesela sadaļa, kas tam veltīta Google Support page (atbalsta lapā);
 • Atslēgvārdu būtiskums un atbilstība;
 • Sekotāju skaits;
 • Lietotāju reakcijas, ieskaitot komentārus, „like” un „dislike”;
 • Video garums.

 

Lai optimizētu video, tev vajadzētu pievērst uzmanību šiem kritērijiem. Sekojošie padomi var tev tajā palīdzēt:

Sniedz pareiza veida saturu

Lai uzlabotu noskatītā laika faktoru, tev jābūt drošam, ka tavs saturs ir skatīšanās vērts. Atceries, ka YouTube lietotāji neuzturas portālā, lai konkrēti meklētu kaut ko par tavu zīmolu – viņi grib skatīties video, kas atbilst viņu meklējumam. Video, kas ir pārlieku promocionāli, vai kuri neko daudz neizsaka cilvēkiem, kas nav pazīstami ar tavu zīmolu, nebūs veiksmīgi YouTube vidē.

Tā vietā tev ir jāfokusējas uz diviem galvenajiem video veidiem: emocionālie un izglītojošie.

 • Emocionālie

Efektīvākie video visbiežāk ir tādi, kas izraisa emocionālu rekciju, piemēram, dažādi iedvesmojoši video vai video ar mīlīgiem kaķēniem. Skatītāji patērē video saturu kā pašizteiksmes veidu, meklējot video, kurus noskatīties un ar kuriem dalīties – kas rezonē ar tiem personīgā līmenī.

 • Izglītojoši

Vēl viena būtiska video skatītāju grupa ir tie, kas vēlas kaut ko iemācīties. Iespējams, kāds instalē jaunu programmu un uzskata, ka instrukcijas ir pārāk neizprotamas, tāpēc cilvēks vēlas video, kas izvedīs to cauri šim procesam uzskatāmākā veidā. Vai, piemēram, maza biznesa īpašnieks, kas ir ieinteresēts SEO, bet nav pārliecināts, ar ko sākt, viņam/-ai būs nepieciešams kāds, kas saprotamā valodā izskaidros, kā attīstīt savu tiešsaistes tēlu.

YouTube skatītāji meklē video, atkarībā no to vajadzībām, tāpēc tev jārada tāds saturs, kas atbilst viņu vēlmēm. Tam ir jāpiešķir vērtība tavai mērķauditorijai un jārezonē ar tiem, kas no noskatās.

Papildus, tev jābūt drošam, ka video nav pārāk garš. Lielākā daļa skatītāko video ir aptuveni 3 minūtes gari.

 

Padari savu video saturu viegli saprotamu priekš Google un YouTube

YouTube un Google pagaidām nav iespēju paīstam noskatīties un saprast tavu video. Tas nozīmē, ka tie paļaujas uz tevi – ka tu sniegsi tiem būtisku informāciju, lai tie varētu pieņemt lēmumu, kurā ranga vietā ievietot tavu video.

Tev ir jāizpilda daži soļi, lai to sasniegtu:

 • Izveido optimizētu video nosaukumu. Nosaukumam jāsastāv no dažiem vārdiem un tajā jāiekļauj būtiskākais atslēgvārds, pēc kura tu vēlies, lai tavu video atrod un iekļauj reitingā;
 • Izmanto atslēgvārdus apdomīgi. Atceries, ka YouTube būtiskākais ir tas, cik ilgu laiku cilvēki pavada, skatoties tavu video, nevis skatītāju skaits. Izmanto atbilstošus un būtiskus atslēgvārdus. Ņem vērā, lai tie saskan ar tavu zīmolu un tie interesēs cilvēku, kuram šis video ir mērķēts;
 • Izveido pilnu aprakstu. Pārāk daudzi video aprakstā iekļauj tikai dažus teikumus, taču tas var krietni ietekmēt savu iespēju iekļaut atslēgvārdus un komunicēt ar algoritmu. Nebaidies iekļaut vairākus simtus vārdu – gandrīz bloga apjoma rakstu. Izklāsti savus galvenās idejas un padari visiem tavu video vieglāk saprotamu.
 • Izmanto aprakstā daudz atbilstošus atslēgvārdus. Tas palīdzēs tev optimizēt video gan priekš YouTube, gan Google. Atceries, ka ir noteikti atslēgvārdi, kuri pat var ierindoties video reitingos Google pirmajā lapā. Identificē būtiskākos atslēgvārdus un pievieno tos.
 • Pievieno subtitrus vai audio atšifrējumu. Tas palīdzēs skatītājam izmantot tavu video dažādās situācijās, piemēram, skatoties video bez skaņas, cilvēks tāpat varēs iegūt informāciju, izlasot subtitrus.
 • Ir vērtīgi izveidot nelielu ievadvideo, ko izvietot sava YouTube profila pirmajā lapā. Uztver to kā filmas treileri – tajā iekļauj savu vērtību un iemeslus, kāpēc apmeklētājiem būtu jāpieseko tavai lapai. Labi izstrādāts profils ar lielu sekotāju skaitu var palīdzēt tev nostabilizēt savu pozīciju industrijā, kas savukārt pacels tavus reitingus un piesaistīs jaunus skatītājus.

 

Izveido spēcīgu aicinājumu rīcībai

Tiklīdz tu esi piesaistījis skatītāju savam video, pēdējais, ko tu vēlies, ir lai šis cilvēks meklētu ko citu, ko skatīties, un aizvērtu tavu video. Kad kāds skatās tavu video, tev pieder viņu uzmanība. Tas ir perfekts brīdis, lai aicinātu rīkoties un iedrošinātu apmeklētājus nākt un novērtēt, ko tu spēj piedāvāt. YouTube anotācijas (annotations) ir labs rīks, kur to uzsākt.

Kad tu izveido anotāciju, tev ir jānodrošina, lai tā būtu atbilstoša gadījumam un noderīga skatītājam. Anotācija, kas novērš skatītāja uzmanību, vai tāda, kas tiek uztverta kā tikai uzņēmumam labumu sniedzoša, netiks ņemta vērā – un var sabojāt tavu reputāciju. Izvieto anotācijas tuvāk video apmalēm, lai tās nebūtu pārlieku uzbāzīgas. YouTube ir izveidojis savu padomu klāstu, kas tev palīdzēs anotāciju izvietošanā:

https://support.google.com/youtube/answer/1092582?hl=en

Reklamē savu video

Video reklamēšana ir optimizācijas pēdējais solis. Tiklīdz tavs video ir sasniedzis pietiekami lielu redzamību interneta vidē, skatītāju turpmāka iedrošināšana ir tavās rokās.

Ievieto video savā blogā vai uzņēmuma mājas lapā. Reklamē to caur dažādiem sociālajiem medijiem, ieskaitot Google+. Iedrošini savus sekotājus iesaistīties, aicinot komentēt video vai dalīties ar tiem.

Jo vairāk cilvēku komentē un citādi iesaistās saistībā ar taviem video, jo lielāka vērtība būs tavam video saturam, un tu varēsi nokļūt augstākās reitinga pozīcijās.

Veiksmīgas video optimizācijas soļi:

 • Veido video konceptus, balstoties uz klientu vērtībām;
 • Identificē atbilstošus un būtiskus atslēgvārdus, un izmanto tos nosaukumā, tagos un video aprakstā, kas parāda video vērtību;
 • Pievieno savam video aicinājumu rīcībai un atbilstošas saites;
 • Virzi video caur saviem tīkliem, lai palielinātu skatījumu skaitu;

Video optimizācija var dot iespēju tavam zīmolam sasniegt miljoniem cilvēku, kas izmanto YouTube (un citas video platformas), lai atrastu interesantus video un atbildes uz to jautājumiem. Veicot video optimizāciju, tu vari nodrošināt, ka tavus video redz īstie cilvēki, un sajust YouTube brendinga lielo spēku.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Comments

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Loading…

Comments

comments

vizuālā reklāma

6 vizuālo stāstu stāstīšanas tendences, kas izmainīs digitālo mārketingu

kā uzlabot interneta veikala pārdošanas rādītājus

6 vienkārši veidi, kā palielināt tava e-veikala pārdošanas rādītājus